Podróże

Konkurs wiedzy o Chorwacji

Konkurs wiedzy o Chorwacji 2015/2016

12 kwietnia rozegrał się wojewódzki finał Małopolskiego Konkursu Wiedzy o Chorwacji, który był organizowany z okazji 25-lecia niepodległości Republiki Chorwacji przypadającego w 2016 roku.
Organizatorem konkursu był Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie przy współudziale Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Małopolskiego.
Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów gimnazjów województwa małopolskiego na temat Chorwacji, jak również pogłębianie współpracy pomiędzy partnerskimi województwami obu krajów, szczególnie w zakresie edukacji młodego pokolenia.

Do finału z całego województwa zostało zakwalifikowanych 15 zespołów liczących po 5 uczestników. Z naszego gimnazjum do tej czołówki dotarły aż 3 zespoły i wszystkie z klasy 3c. Po napisaniu trudnego testu z wiedzy geograficznej, historycznej i literatury Chorwacji, do ścisłego finału – części ustnej dostał się jeden z naszych zespołów w składzie: Grzegorz Kmita, Piotr Bobrowicz, Michał Faciszewski, Aleksander Kotarski i Rafał Tekielski.

 

 

  • Przed testem finałowym z wiedzy o Chorwacji
Przed testem finałowym z wiedzy o Chorwacji
  • Komisja konkursowa
Komisja konkursowa
  • Czas na część ustną
Czas na część ustną
  • Ekipa z mojej klasy trudzi sie nad pytaniami
Ekipa z mojej klasy trudzi sie nad pytaniami
  • Rozdanie dyplomów
Rozdanie dyplomów
  • Dyplom
Dyplom