Podróże

Przepisy kulinarne - zupy

I znowu musiało minąć trochę czasu abym zaktualizowała stronę... Kolejne wakacje "pandemiczne" więc musieliśmy zostać w Europie, ale spędziliśmy je na objechaniu kamperem dookoła Islandii. Momentami było zimowo :) mimo że to wakacje. Nawet mój 4letni syn dał radę, chociaż czasem było zimno, wiało i padało "poziomo", ale przygoda była tego warta. I znowu liczę że już trzecich wakacji nie spędzę w Europie... chociaż różnie to może być. Wydawało się, że ta pandemia raz dwa się skończy, a jednak z nami jest kolejny rok i utrudnia podróżowanie. Na szczęście mimo połowy listopada szkoły działają i nie jesteśmy na nauczaniu zdalnym... A ja planuję zimowe ferie na Gran Canarii i oby ich tylko nie popsuł jakiś kolejny lockdown

 

Zaktualizowałam  przepisy kulinarne (znajdziecie je w dziale "kuchnia"). Oczywiście coraz więcej tortów, z którymi dochodzę do coraz większej wprawy. Przydał się udział w kilkudniowych warsztatach. Wygladają  coraz ładniej i mają za kazdym razem nową polewę zrobioną w całkiem inny sposób. 

 

Zaktualizowałam również "szycie", gdzie zamieszczam moje poczynania z maszyną. W czasie wakacji udało mi się wziąć udział w profesjonalnym kursie szycia, na którym nauczyłam się wielu trików i uszyłam swoją pierwszą koszulę! Marzą mi się marynarki, ale oczywiście cały czas brakuje na to czasu.

 

Polecam również "podróżniczą literaturę", książki, które dobrze się czytało. No i w końcu słów kilka o "Krakowskim Ogrodzie Społecznym Macierzanki" w którym od 3 lat towrzymy przestrzeń z grządkami, gdzie uprawiamy warzywa. I to wszystko w Krakowie wśród blokowisk...

 

W każdym z działów podróży znajdują się dzienniki z wyjazdu, a także informacje praktyczne. Jeśli planujesz wyjazd w regiony, w których byłam, a potrzebujesz szczegółowych informacji, to proszę o kontakt na maila.

Zapraszam do czytania.