Podróże

Portugalia - Lizbona 2011

Wyjazdy, wyjazdy... w końcu po dłuższej przerwie coś tu zakutalizowałam... pojawiło się wakacyjne Borneo. Powrót do Azji po kilku latach to było cudowne doświadczenie :) Przyroda tropikalnej dżungli z niesamowitymi insektami niczym z Parku Jurajskiego to gratka dla wszystkich! A ferie zimowe spędzone dla odmiany w Omanie. Kraj z baśni tysiąca i jednej nocy... inny od wszystkich krajów arabskich do tej pory przeze mnie odwiedzonych - spokony bez nagabywania, turysta po prostu jest. Natomiast arabska kultura kraju rewelacyjna... na dodatek ta przyroda - plaże oceanu Indyjskiego i Zatoki Perskiej, góry z gigantycznym Wielkiem Kanionem, czy pustnia Wahiba Sands... nic dodać nić ująć. I jako geograf muszę przyznać się do tego, że Oman jest dla mnie prawdziwym zaskoczeniem (pozytywnym oczywiście). Tak naprawdę niewiele wiemy o tym kraju, a naprawdę warto! polecam na zimowe podróże!

 

Zaktualizowałam  przepisy kulinarne (znajdziecie je w dziale "kuchnia"). Oczywiście coraz więcej tortów, z którymi dochodzę do coraz większej wprawy. Przydał się udział w kilkudniowych warsztatach. Wygladają  coraz ładniej i mają za kazdym razem nową polewę zrobioną w całkiem inny sposób. W listopadzie ponownie udało i się wziąć udział w szkoleniu w Velour Cake Studio - tym razem uczyliśmy się tworzyć serniczki w stylu nowojorskim. Zobaczymy czy uda mi się je powtórzyć. Zapewne pojawi się nowa zakładka własnie z sernikami.

 

Zaktualizowałam również "szycie", gdzie zamieszczam moje poczynania z maszyną.  Ale tutaj jest zdecydowanie trudniej. Cały czas jestem na etapie przeróbek, bo czasu na większe szycie brakuje.

 

Polecam również "podróżniczą literaturę", książki, które dobrze się czytało. No i w końcu słów kilka o "Krakowskim Ogrodzie Społecznym Macierzanki" w którym w tym roku zaczynamy 7 sezon towrzenia przestrzeni z grządkami, gdzie uprawiamy warzywa, ale nie tylko... Połowa ogrodu stanowi część rekreacyjną dostępną dla wszystkich okolicznych mieszkańców. Dbamy o resztki zieleni wśród krakowskich blokowisk...

 

W każdym z działów podróży znajdują się dzienniki z wyjazdu, a także informacje praktyczne. Jeśli planujesz wyjazd w regiony, w których byłam, a potrzebujesz szczegółowych informacji, to proszę o kontakt na maila.

Zapraszam do czytania.